Poważne zachorowanie
W trudnych chwilach nie myśl o pieniądzach, ale patrz z nadzieją w przyszłość
Umowa dodatkowa w razie poważnego zachorowania zapewni Ci wypłatę pieniędzy, dzięki którym w przypadku ciężkiej choroby łatwiej zapłacisz za leczenie i wykwalifikowaną pomoc medyczną, zakupisz niezbędne lekarstwa czy skorzystasz z prywatnych klinik.
Ochronny parasol polisy dodatkowej
Właściwie każde ubezpieczenie na życie, zarówno terminowe, jak i bezterminowe, indywidualne i grupowe, może być rozszerzone o polisy dodatkowe, chroniące na wypadek poważnego zachorowania. Ubezpieczenie można również rozszerzyć na współmałżonka i dzieci, przy czym lista chorób stanowiących ryzyko zachorowania dla dzieci jest inna niż w przypadku dorosłych. Podobnie jest w przypadku ubezpieczenia grupowego – tu lista chorób objętych ubezpieczeniem może być inna niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Reguła działania tego typu polis jest jednak zazwyczaj podobna: w razie zajścia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową po przedstawieniu orzeczenia lekarskiego wypłacana jest całość lub określony procent sumy ubezpieczenia ustalonej w polisie. Wypłacone środki mogą być przeznaczone na leczenie, rehabilitację, ale także na domowe wydatki, jeśli np. choroba stała się powodem utraty możliwości wykonywania zawodu.
Ubezpiecz się zawczasu na odpowiednią sumę
Wysokość składki ubezpieczenia na wypadek ciężkiego zachorowania zależy od wieku ubezpieczonego, sumy, na jaką zamierza się ubezpieczyć, stanu jego zdrowia, stylu życia i nałogów oraz chorób, jakie wystąpiły u jego przodków. Im młodszy wiek ubezpieczonego, tym niższa będzie suma składki, dlatego o tego typu polisach warto pomyśleć za młodu. Niezwykle ważny jest przemyślany wybór sumy ubezpieczenia. Nie może być ona zbyt niska, gdyż nie zapewni nam realnej pomocy na wypadek choroby.