Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

Po co Ci ubezpieczenie bagażu podróżnego?

Wykupienie polisy ma jeden podstawowy cel – dzięki niej Twój bagaż będzie chroniony nie tylko przed zagubieniem, ale także całkowitym zniszczeniem i lekkim uszkodzeniem. Jest to ważne, zwłaszcza gdy na wakacje zdecydujesz się zabrać wartościowe przedmioty: sprzęt filmowy czy sportowy. Decydując się na ubezpieczenie bagażu podróżnego zyskujesz ochronę także przed jego kradzieżą.

W praktyce zagubienie i zniszczenie walizek najczęściej zdarza się podczas ich sortowania przez przewoźnika, a także w miejscu ich odbioru. Każdy, kto choć raz nie odnalazł swojego ekwipunku, wie jak nieprzyjemne jest to uczucie – szczególnie wtedy, gdy jesteś w obcym kraju z niewielką ilością gotówki w portfelu.

 

Jak ustalana jest wysokość odszkodowania?

Postępowanie prowadzące do wypłaty odszkodowania rozpoczyna się od przedłożenia przez ubezpieczonego dokumentów potwierdzających zajście zdarzenia objętego ochroną. Ubezpieczyciel we własnym zakresie sprawdza zasadność wypłaty odszkodowania. Wysokość odszkodowania naliczana jest według wartości odtworzeniowej, jednak nie może ona przekraczać sumy ubezpieczenia wybranej przez ubezpieczonego przed podpisaniem umowy. Jeśli bagaż został uszkodzony, TU wycenia koszty naprawy. Nie mogą one jednak być wyższe niż wartość przedmiotu ubezpieczenia wskazana we wniosku.

Odszkodowanie pomniejszane jest o kwotę, którą ubezpieczony otrzyma od osoby trzeciej, zobowiązanej do naprawienia spowodowanej przez siebie szkody. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku odzyskania swojej własności w stanie nienaruszonym. Jeśli nastąpiło to przed wypłatą odszkodowania, ubezpieczony otrzyma jedynie zwrot kosztów, które poniósł, aby odzyskać utracone przedmioty. Natomiast odzyskanie ich już po wypłaceniu przez TU odszkodowania zobowiązuje ubezpieczonego do zwrotu tych pieniędzy.

 • Jesteśmy do twojej dyspozycji

  Jesteśmy

  do twojej dyspozycji

  Biuro Mińsk Mazowiecki

  05-300 Mińsk Mazowiecki

  Pl. Kilińskiego 7

  I piętro nad Pizzerią Biesiadowo

  tel. 25 758 28 32

  Godziny otwarcia:

  pon.- p.t: 9.00 - 18.00 sob.: 9.00 - 12.00

  Zapraszamy na wirtualny spacer po biurze

   

  Biuro Siennica

  05-332 Siennica

  ul. Mińska 17

  vis a vis Delikatesów Kulfon

  tel. 25 756 35 38

  Godziny otwarcia:

  pon.- pt.: 8.00 -16.00

   

  OC Zawodowa Przewoźnika Drogowego
  (do licencji)

  tel. 518 260 847

  Ubezpieczenia Marcin Kołodziejczyk